نگاهی متفاوت به خیابان های تهران

    ۱۶  آذر به انقلاب ختم می شود.ادامه ی انقلاب به آزادی می رسد.اما تا رسیدن به خود تندیس آزادی باید همچنان ادامه داد. جمهوری اسلامی با آزادی  فاصله دارد.در حالیکه در ظاهر با هم در یک امتداد هستند اما فاصله مطمئنی باهم دارند.جمهوری اسلامی با رسیدن به خیابان رودکی تمام می شود اما آزادی همچنان ادامه دارد. انگار که جمهوری اسلامی تمام توانش در همراهی با آزادی تا همان رودکی بوده است.

 

     ملت خیابان کوتاهی است که با رسیدن به خیابان جمهوری اسلامی پایان می پذیرد.

 

     سفارت انگلیس هم در خیابان جمهوری اسلامی قرار دارد.سفارت روسیه با اینکه در نوفل لوشاتو قرار دارد اما آن هم به جمهوری اسلامی نزدیک است.

 

     اگر از انقلاب به آزادی و جمهوری اسلامی بخواهید برسید٬ مسیرها در تضاد با یکدیگر هستند.برای رسیدن به آزادی باید انقلاب را ادامه داد و برای رسیدن به جمهوری اسلامی باید از آزادی و انقلاب فاصله گرفته و انقلاب را رو به پایین رفت.

 

     خیابان ایران هم خیابانی است که فقط عده ای خاص با عقایدی خاصتر در آن جای دارند.

 

     پاسداران همان سلطنت آباد سابق است.فقط اسمش عوض شده.جهت همان جهت و شیب همان شیب است.

 

     خیابان نبرد به پیروزی می رسد.

 

     ... و برای رسیدن به فرجام از هنگام باید رفت.

/ 12 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سحر

در حوالی شب پرسه میزدیم و از درز پنجره های کوچک ستارگان قطره قطره نور میچکد. "نجوای چند سایه زیر سپیدار و خیابانهای خالی از سلام و تبسمهای تلخ شب......." صدای شب فقط همین بود سکوت" ما از این جاده گذشتیم و هزاران هزار خاطره ره اورد این جاده هاست. بی انکه بدانم این همه بغض گره بسته در گلویم از چیست؟؟؟؟ غبار پیراهنم را میتکانم ......... تموم زندگیم لبریز میشه از حسرت سلام عزیز خوبی روزت بخیر...خواستم بگم من آپ کردم مهربون...یه سربزن..راستي پايين نظرات لينك آموزش فال قهوه و تعميرات خودرو رو هم گذاشتم دوست دارم نظرت در مورد اين لينكها هم بدونم....من که سرزدم دوست دارم تو هم یه سر بزنی مهربون..اميدوارم اين رفت و آمدها ادامه داشته باشه منتظرتم مهربونم.

راحله

واقعن متفاوت بود موفق باشی[گل]

NASSERFBI 18

سلام. جوابت رو می خوام بدم ولی خیلی طولانیه به همین خاطر تو چند تا بخش ارسال می کنم. البته به صورت خصوصی

NASSERFBI 18

اوخ اوخ یادم رفت 4 را خصوصی بزنم... سریع ویرایش کن.

آریانا

درود. بسیار بسیار مُتُشکر و ممنون میباشم.لطف دارید شما. این پستت واقعاً جالب و هوشمندانه است.

آریانا

آریایی هم می‌باشیم ! بسیار ممنون به خاطر اعتمادت.[گل]

رامین صابری

ریتم ترانه ای ای از تبار عشق عطر زمانه ای ای پاکیه بهشت آغاز بودنی کاش میتوانستم از سر تو را نوشت

حمیدم

[دست][دست] نگاه متفاوت و زیبایی بود [دست]دست]

زهیر

یه جوری میگی انگار ایران اسلامی با عظمت فقط خیابونهای تهرانه نکنه یه خواب دروغین و یه رسوایی دیگه برا خودت رقم زدی خواهشن دیگه رو سایت مرده درغین نری چون قباهت داره فرادای قیامت جواب خدا رو چی میخوای بدی